• +421 949 244 368 ( IL )
 • +421 940 949 239 ( PU )
 • fyzioinspire@gmail.com

Biodermálne nite

Nová moderná doplnková terapia bolestí pohybového aparátu, pri ktorej sa zavádza komplexný biomateriál do tkaniva.

Biodermálne nite


Nová moderná doplnková terapia bolestí pohybového aparátu, pri ktorej sa zavádza komplexný biomateriál do tkaniva. Tento materiál sa postupne vstrebáva a rozkladá na vodu a oxid uhličitý. Pri rozklade stimuluje množstvo fyziologických procesov, ktoré vedú k liečebnému účinku. Tento účinok vzhľadom na čas vstrebávania pretrváva aj niekoľko týždňov.

Prvé zmienky o aplikácii cudzieho materiálu do tela za účelom terapie boli popisované už 2000 rokov pred našim letopočtom v Egypte. V 10. storočí nášho letopočtu v Číne používali ovčiu vlnu a jej vlákna zavádzali do bolestivých miest. Najväčší rozmach tejto techniky nastal v 60. rokoch minulého storočia najmä v Číne, ale postupne aj v Kórei, kde sa od terapeutického využitia prešlo aj ku kozmetickému. Postupne sa táto metodika zlepšovala a používa sa celosvetovo.

Vstrebávaním materiálu dosahujeme zlepšenie mikrocirkulácie, zlepšenie dodávky kyslíka, zlepšenie lymfatického obehu, relaxáciu svalstva, zlepšenie výživy šliach a iné.

Spôsovy liečby:

 • Bolesti driekovej chrbtice
  Výber ihiel: MONO nite 30 mm alebo 50 mm podľa konštitúcie pacienta
  Spôsob aplikácie: 1,5 cm od processus spinosus zodpovedájúceho stavca a segmentu. Aj v prípade jednostrannej bolesti, sa ihly zavádzajú po obidvoch stranách. Následne ošetríme m. quadratum lumborum a v rovnakej úrovni zavedieme perpendikulárne ihly v mieste príslušného segmentu.
 • Bolesti v oblasti krčnej chrbtice
  Výber ihiel: MONO nite 15 mm alebo 30 mm podľa konštitúcie pacienta
  Spôsob aplikácie: Podobne ako pri driekovej chrbtici biodermálne nite zavádzame približne 1,5 cm od processus spinosus zodpovedajúceho stavca a segmentu. Aj v prípade jednostrannej bolesti sa ihly zavádzajú po obidvoch stranách. Následne ošetríme úpony svalov m. trapezius do hĺbky m. seminispinalis na báze lebky.
 • Bolesti kolena
  Výber ihiel: MONO nite 30 mm alebo 50 mm podľa konštitúcie pacienta.
  Spôsob aplikácie: Bionite aplikujeme do svalovej vrstvy a k úponom svalov v okolí celého kolenného kĺbu. Ihly aplikujeme súbežne s anatomickým priebehom svalu a šľachy.
 • Bolesti ramena
  Výber ihiel: MONO nite 30 mm
  Spôsob aplikácie: Ihly aplikujeme v oblasti celého ramenného pletenca. 3 – ihly do oblasti m. infraspinatus a supraspinatus pod 35° uhlom, do oblasti m. deltoideus a do vrcholu m. trapezius.
 • Tenisový lakeť
  Výber ihiel: MONO nite 30 mm
  Spôsob aplikácie: Palpačne lokalizujeme miesto s najväčšou bolestivosťou a zavedieme do tejto oblasti 2-3 ihly. Špička ihly smeruje k laterálnemu epikondylu. Ďalšie 3-4 ihly zavedieme súbežne so šľachou extenzorov predlaktia.
 • Členok
  Výber ihiel: MONO nite 15 mm až 30 mm
  Spôsob aplikácie: V prvej fáze ošetríme mediálny a laterálny malleolus, kde do okolia kĺbu aplikujeme 5 a viac biodermálnych nití. Následne v druhej fáze ošetríme achillovu šľachu, kedy pozdĺž šľachy aplikujeme 4-6 bionití, 30 mm na každú stranu
 • Lymph belt
  Výber ihiel: MONO nite 30-50 mm
  Spôsob aplikácie: Ihly aplikujeme na hranicu „hrbu“ vytvoreného na C-Th prechode. Ihly aplikujeme povrchovo. Používame pri bolestiach v tvárovej časti a v oblasti krčnej chrbtice. Zároveň sa táto technika používa pri akýchkoľvek opakujúcich sa zápalových problémoch hlavy.
 • Syndróm karpálneho tunela
  Výber ihiel: MONO nite 15- 30 mm
  Spôsob aplikácie: Ihly aplikujeme súbežne s karpálnym kanálom, podobne ako to je vyobrazené na obrázku. Zároveň je nutné ošetriť svaly predlaktia a prítomné TP.
 • TROCHANTEROVA BURZITÍDA (BEDROVÁ MUKOZITÍDA)
  Mukozitída bedrového kĺbu, tiež známa ako trochanterická burzitída, je stav, ktorý môže spôsobiť výraznú bolesť, červenkastý opuch a zápal na vonkajšej strane bedra. Trochanterická burzitída sa môže vyskytnúť po jednorazovej traume (páde alebo úraze) alebo opakovaných mikrotraumách (napríklad pri dlhodobej námahe). Mukozitída mimo bedra sa môže vyskytnúť aj od niečoho tak jednoduchého, ako je preťaženie alebo nesprávne zaťaženie.
 • LUMBOISCHIALGIA
  Pri akýchkoľvek bolestiach v oblasti driekovej chrbtice a poškodenej platničke s vyžarovaním do dolnej končatiny.

Najčastejšie aplikácie